Πίσω
12/12/2023
Ο Πρόεδρος ΓΣΕΒΕΕ, Γιώργος Καββαθάς, για τις πολλαπλές προκλήσεις: «Η Συνομοσπονδία δεν αφήνει κανέναν μόνο του στην κρίση»
![resource](https://images.prismic.io/gsevee/65b8cc5e615e73009ec40ec6_kavvathas2.jpg.webp?ixlib=gatsbyFP&auto=format%2Ccompress&fit=max&w=747&h=975)
«Βιώνουμε μια μακροχρόνια περίοδο κρίσης ή διαδοχικών κρίσεων, που ξεκίνησε με την πτώχευση της χώρας και τα μνημόνια, την πανδημία CoViD-19, την οικονομική κρίση, τις ορατές συνέπειες της κλιματικής αλλαγής, τους πόλεμους στη γειτονιά μας, την ενεργειακή κρίση και την παρατεταμένη κρίση ακρίβειας», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Πρόεδρος της ΓΣΕΒΕΕ.